Wypożyczalnia zabawek online

Wypożyczalnia

Współczesny świat już przed dziećmi stawia coraz to większe wyzwania. Wszechstronny rozwój fizyczny, intelektualny czy artystyczny, do tego znajomość kilku....

dzieci, zabawa, zabawki

Które zajęcia wybrać dla dziecka? Dylematy...

2015-05-06 | Piotr Głebiński

Współczesny świat już przed dziećmi stawia coraz to większe wyzwania. Wszechstronny rozwój fizyczny, intelektualny czy artystyczny, do tego znajomość kilku języków obcych nie są już niczym dziwnym. Wskazać jednak należy, że wraz z tymi wymaganiami równocześnie rozwija się doskonale baza dydaktyczno- naukowa, zaplecze pod wszechstronny rozwój dzieci, umożliwiająca ten rozwój.

Co będzie odpowiednie dla mojego dziecka?
To pytanie nieobce rodzicom. Już uczęszczający do żłobka czy przedszkola osesek ma możliwość korzystania z "zajęć dodatkowych"... rytmika, ceramika, angielski, śpiew, gra na instrumentach pływanie, tenis...Wraz z wiekiem dziecka możliwości wzrastają. Jak widać, nietrudno zgubić się w gąszczu ofert. Ale, aby wybrać najbardziej odpowiednie zajęcia dla Twojego dziecka należy przede wszystkim zobaczyć, co tak naprawdę interesuje naszą pociechę. I z uwagi na fakt, że zajęcia w żłobku czy przedszkolu organizowane są w godzinach pobytu dziecka w placówce, warto wykorzystać je do poznania zainteresowań pociechy. Warto również porozmawiać z dzieckiem (starszym) przed podjęciem decyzji, dać możliwość wyboru. Mamy wówczas pewność, że zajęcia będą sprawiały frajdę i przyniosą więcej pożytku niż szkody.

Gdzie na zajęcia?
Miejsc, które oferują zajęcia dla dzieci w Warszawie, jest mnóstwo. Jaki już wskazano, wybierając odpowiednie zajęcia dla dzieci, kierujmy się ich zainteresowaniami, nie własnymi ambicjami, i zdrowym rozsądkiem. Lepszym wyborem będzie wybór mniejszej ilości zajęć, niż ich nadmiar, który może zniechęcić dzieci i przynieść odwrotny od zamierzonego efekt.
Kolejnym kryterium powinna być pozytywna opinia innych rodziców o miejscu oferującym zajęcia dla dzieci, a także stosunkowo bliska odległość od domu. Ostatecznie wybierzmy się razem z dzieckiem na zajęcia "pokazowe". Zadowolenie pociechy, uśmiech na jej twarzy, będzie wystarczającym dowodem na to, że dobrze wybraliśmy.

Kids Planet - Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe dla Dzieci

ul. Kabacki Dukt 18, 02-796 Warszawa
tel. (+48) 608 77 55 55
tel. (+48) 608 77 44 44
Email: info@kidsplanet.com.pl

http://www.kidsplanet.pl

tagi: