Wypożyczalnia zabawek online

Wypożyczalnia

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym ma zarówno wady jak i zalety, o czym przekonał się z pewnością każdy ich użytkownik. Nie tracą jednak na....

dzieci, zabawa, zabawki

Zalety i wady łóżek piętrowych dla dzieci

2015-02-01 | Olga Czyż

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym ma zarówno wady jak i zalety, o czym przekonał się z pewnością każdy ich użytkownik. Nie tracą jednak na popularności, gdyż przy zachowaniu pewnych środków bezpieczeństwa są dobrym rozwiązaniem.

Łóżka piętrowe dla dzieci sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z niewielkim mieszkaniem, a jest więcej niż jedno dziecko. Często pokój również jest zbyt mały by wstawić do niego osobne łóżka. Nawet jeśli by się tam zmieściły to przecież zawsze warto szukać oszczędności. To właśnie gwarantują łóżka piętrowe.

Tego typu posłania mogą również pełnić rolę mebla, często są w nie wbudowane półki i szuflady, gdzie postawić można lampkę nocną, położyć książkę lub kubek wody. Dzieci mogą w szufladach urządzić miejsce na swoje prywatne skarby.

Niektóre łóżka posiadają specjalne zasłonki, dzięki czemu dzieci, szczególnie dorastające będą mogły poczuć odrobinę prywatności, co jest ważne, gdy mieszka się w jednym pokoju z młodszym rodzeństwem.

Oczywiście łóżka piętrowe stwarzają pewne zagrożenia. Dziecko może na przykład z niego wypaść lub uderzyć się o wystające kanty. Tych zagrożeń można jednak uniknąć stosując specjalne zabezpieczenia w postaci bramek uniemożliwiających wypadnięcie. W sklepach dostępne są również specjalne zakładki  na ostre kanty, dzięki którym uderzenie nie jest tak groźne ani bolesne. Ważne jest również zadbanie o prawidłowe przymocowanie łóżka do podłogi i ściany. W przeciwnym razie łatwo je przeciwważyć podczas wspinaczki po nim i doprowadzić do wypadku.

tagi: